FIRMA

Jak usunąć opinie w Google? Prosty poradnik dla każdego!

Dla właścicieli firm wystawiona opinia w wizytówce Google, jest bardzo ważna. To dzięki niej, nowi potencjalni klienci mogą sprawdzić, jak oceniana jest Twoja firma, a to ma wpływ na ich decyzję, czy zgłoszą się po skorzystanie z Twoich usług, czy zdecydują się na usługi oferowane przez konkurencję. Najbardziej bolesne są negatywne opinie, po których pojawieniu się, szybko pojawia się pytanie, jak usunąć opinie w Google? Warto zdawać sobie sprawę z tego, że wystawiony komentarz, nie jest wyryty w kamieniu, a więc istnieją sposoby na to, by się go pozbyć.  Poniżej znajdziesz wskazówki, jak krok po kroku pozbyć się opinii w Google.

Zgłoś niechciany komentarz – jak usunąć opinie w Google

Usunięcie komentarza, który pojawił się w wizytówce Google, nie jest łatwym zadaniem. Jednak jeszcze nikt nie powiedział, że nie da się tego zrobić. Jednym z prostych sposobów, jest zdecydowanie się na zgłoszenie danego komentarza i udowodnienie, że naruszył on zasady Google. Oto jak usunąć opinie w Google krok po kroku:

  1. Zaloguj się na swoje konto Google Moja Firma (Jeżeli nie masz jeszcze swojego konta, to w łatwy sposób możesz je założyć, a następnie zająć się weryfikacją swojej firmy)
  2. Po zalogowaniu się na swoje konto, musisz przejść na Map Google
  3. Wpisz w wyszukiwarkę nazwę swojej firmy i wyszukaj jej wizytówkę.
  4. Znajdź zakładkę „ opinie” i wejdź w nią.
  5. Wyszukaj negatywny komentarz, który chcesz usunąć.
  6. Wybierz opcję zgłoszenia naruszania praw Google.
  7. W odpowiednie miejsce wpisz swój adres Email.
  8. Wybierz powód, przez których chcesz zgłosić nieodpowiedni komentarz.
  9. Zapoznaj się z listą zasad dodawania komentarzy.

Jeżeli zgłoszony komentarz nie spełnia warunków Google, to możesz mieć pewność, że wybrana przez Ciebie opinia zniknie w ciągu kilku dni od jej zgłoszenia. W ten sposób dowiesz się, jak usunąć opinie w Google.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *